Aplikacje które ułatwią pracę kierowcy ciężarówki

Aplikacje które ułatwią pracę kierowcy ciężarówki

By on Cze 19, 2017 in Bezpieczeństwo i wygoda, Części i akcesoria |

Kierowcy ciężarówek muszą mieć pod stałą kontrolą wiele spraw, poczynając od bezpiecznej jazdy, po dostarczenie przewożonego ładunku na czas, czy monitorowanie sytuacji na drodze. Dlatego pojazd ciężarowy powinien być zaopatrzony w jak największą liczbę różnych rozwiązań, które będą ułatwiać im pracę.

Takimi rozwiązaniami mogą być chociażby ciekawe aplikacje na telefon lub inne urządzenia, które ułatwiają codzienną pracę. Przykładem może być aplikacja, która umożliwia kontrolowanie czasu pracy kierowcy. Czas ten jest regulowany odgórnymi przepisami, a także wynika z harmonogramu pracodawcy. W przypadku zwłaszcza długich i odległych tras istotne jest, aby kierowca regularnie mógł odpoczywać, gdyż przemęczenie i niewyspanie ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo podczas jazdy.

 

Jednocześnie kierowcy ciężarówek nie powinni przedłużać postojów ani nadużywać w tym kierunku swoich uprawnień. Dlatego właśnie między innymi firma Volvo stworzyła aplikację działającą w oparciu o system Android, która umożliwia kontrolę czasu pracy, poprzez wskazywanie godziny rozpoczęcia i zakończenia przerwy bezpośrednio na wyświetlaczu w kabinie kierowcy. Informacje są wyświetlane na 7-calowym wyświetlaczu wbudowanym w deskę rozdzielczą kabiny. Dzięki aplikacji kierowca może z wyprzedzeniem zaplanować postój, a także jest alarmowany o przekroczeniu limitu przerwy lub przekroczeniu czasu jazdy bez odpoczynku.

Inną pomocną aplikacją jest chociażby aplikacja, która informuje kierowców, gdzie mogą bez problemów, bezpiecznie zaparkować pojazd. Aplikacja jest stworzona głównie dla kierowców ciężarówek pokonujących międzynarodowe trasy. Nie każdy parking jest przeznaczony dla postoju tego typu pojazdów. Bardzo często też okazuje się, że w danej lokalizacji wszystkie miejsca parkingowe są zajęte. Aplikacja ułatwia kierowcom zadanie, ponieważ informuje ich o najbliższych, wolnych miejscach postojowych. Dodatkowo wskazuje na udogodnienia w danym miejscu postoju, czyli dostępność restauracji, toalet, prysznica czy Wi-Fi. Ważne jest też to, że aplikacja jest bezpłatna i dostępna w kilku językach.