Ciężarówka lepiej widoczna na drodze

Ciężarówka lepiej widoczna na drodze

By on Cze 27, 2017 in Bezpieczeństwo i wygoda, Części i akcesoria |

Pojazdy ciężarowe to zazwyczaj pojazdy rozbudowane o dużej masie, składające się z jednej przyczepy bądź ich większej liczby. W związku z tym powinny być jak najlepiej widoczne na drodze, tak aby gwarantować bezpieczeństwo.

Istnieje kilka sposobów na to, aby odpowiednio uwidocznić tego typu pojazd na drodze. Podstawą jest oczywiście oświetlenie samochodu. Oprócz standardowych reflektorów, pojazdy tego typu wyposaża się w dodatkowe oświetlenie, które może z jednej strony poprawić widoczność na drodze, a z drugiej dodatkowo ozdobić pojazd. Wykorzystuje się w tym przypadku przede wszystkim diody led, które są ekonomiczne i wytrzymałe. Diody oświetlają zazwyczaj konkretne obszary pojazdu, w tym logo marki, aby widać je było z daleka.

Dodatkowe oświetlenie to jeden ze sposobów na stuningowanie pojazdu ciężarowego. Taki tuning pozwala wyróżnić ciężarówkę na drodze i bardzo często zwiększa tym samym bezpieczeństwo. Obok oświetlenia w ramach tuningu stosuje się także na przykład orurowanie. Ono również pozwala nie tylko ozdobić i uatrakcyjnić wygląd tira, ale także zwiększa bezpieczeństwo – chroni na przykład dolny zderzak czy służy do zamontowania dodatkowych halogenów. Halogeny takie można zainstalować również na spoilerach, które także wykorzystuje się w tuningowanych pojazdach.

Poza tym warto pamiętać, że pojazd ciężarowy, a zwłaszcza przyczepy, mogą służyć jako dodatkowe miejsce na reklamę. Takie reklamy bardzo często rzucają się w oczy już z daleka, co przynajmniej optycznie wpływa na zwiększenie widoczności pojazdu. Zresztą nie tylko reklamami można ozdobić tego typu samochód. Bardzo często właściciele ciężarówek wykorzystują różnego rodzaju oklejenia specjalną folią 3M czy innymi jej wariantami, aby dodatkowo wyróżnić w ten sposób pojazd. Stosowana kolorystyka w tym wypadku jest zazwyczaj jaskrawa, rzucająca się w oczy, dzięki czemu ciężarówka jest lepiej widoczna na drodze, zarówno za dnia jak i nocą. Z tego właśnie względu dodatkowy tuning tirów cieszy się dużą popularnością.