Czysta ciężarówka – myjnie ruchome

Czysta ciężarówka – myjnie ruchome

By on Lip 11, 2017 in Bezpieczeństwo i wygoda, Serwis |

Jedną z kwestii związanych z odpowiednią eksploatacją pojazdów ciężarowych oraz wykorzystaniem do tego celu nowoczesnym rozwiązań jest utrzymanie takiego pojazdu w czystości. Mogłoby się wydawać, że jest to sprawa drugorzędna, ale o niej także należy pamiętać, jeśli chcemy zwiększyć komfort jazdy tego typu pojazdem.

Ciężarówki i tiry należy utrzymywać w czystości zarówno jeśli chodzi o zewnętrzną, jak i wewnętrzną stronę pojazdu. W pierwszym przypadku warto korzystać oczywiście z myjni samochodowych dostosowanych do tego rodzaju samochodów. Firmy, które korzystają na co dzień z większej liczby ciężarówek powinny pomyśleć o zakupie myjni ruchomej. Obecnie istnieje bowiem możliwość zakupu między innymi samojezdnych, zautomatyzowanych myjni, które z powodzeniem można wykorzystać do czyszczenia dużych pojazdów przemysłowych.

Taka myjnia może być zainstalowane na stałe, stacjonarnie lub być transportowana z miejsca na miejsce. Wykonana jest z trwałych, odpornych nie tylno na działanie czynników pogodowych, ale także różnych środków chemicznych substancji odpornych, przy czym dotyczy to wszystkich elementów myjni nie tylko najważniejszych przekładni. Kluczowa jest w tym przypadku również możliwość elektronicznego sterowania myjnią. Oznacza to, że ustawienie szczotek myjących, a także siły napędu można dowolnie modyfikować, adekwatnie do kształtu pojazdu. Dzięki czemu nawet pojazdy ciężarowe mające różnego rodzaju ozdobniki: spojlery, dodatkowe halogeny, rury i inne elementy zewnętrzne, mogą być solidnie wyczyszczone.

Nowoczesne myjnie są zaprogramowane tak, aby czyścić albo cały pojazd ciężarowy, albo tylko konkretne jego strefy, takie jak na przykład podwozie. Dodatkowo umożliwiają przyśpieszenie procesu mycia poprzez zastosowanie konkretnych programów bazujących na przykład na myciu wysokociśnieniowym czy chemicznym. Dużą zaletą takich myjni jest także zredukowanie zużycia wody niezbędnej do wyczyszczenia pojazdu nawet o 80% – 90%, dzięki czemu firmy zakupujące takie ruchome myjnie mogą znacznie obniżyć koszty z tego tytułu.